LeeHooker custom instruments

At LeeHooker company we create imaginative hand made custom instruments. We strive to carry the quality of the past into the future.
zpět na seznam

Puff Trip

Fat Fuzzy Distortion.

Nová edice zkreslovacích krabiček Lee Hooker vychází z podobného konceptu, jako některé krabičky slavného britského konstruktéra pedalboardů Petera Cornishe. (Mezi jeho stálé zákazníky patří celá britská kytarová elita v čele s Davidem Gilmourem, Jimmym Pagem, Ericem Claptonem, Jeffem Beckem a dalšími..) Základní myšlenkou pro designování těchto pedálů je skloubení požadavků na vintage zvuk z přelomu šedesátých a sedmdesátých let při současném zachování vysokého uživatelského komfortu.

Super tlustý zvuk s nekonečným sustainem, s jasnou artikulací a bohatými harmonickými, to je Lee Hooker Puff Trip. Kreslí víc než Ginger, jedná se tedy spíše o fuzz. Korekce jsou stejné jako u Gingera: VOLUME, TONE a SUSTAIN. Při vyjetém zkreslení (SUSTAIN) efekt zpívá jak Pavarotti a zahraný tón jakoby nemá konce. Stáhnete-li přitom tónovou clonu na kytaře, dostanete tzv. „woman´s tone“ jak ze staré nahrávky Guess Who – American Woman. Stejně jako Ginger vychází Puff z klasiky Big Muff. Liší se použitím silikonových komponentů místo germaniových, což přináší vyšší zisk, tedy větší rozsah zkreslení a agresivnější zvuk. Též odlišný obvod na korekci TONE přináší širší zvuk, než je tomu u Gingera. Vysoko impedanční vstup s bufferem a nízká impedance na výstupu, true-bypass režim při přepínání a 9V pin- napájení, jsou stejně koncipované jako u předchozích krabiček této řady. Puff též pěkně spolupracuje při stahování volume na kytaře a oproti starým fuzzům je poměrně tichý, co se šumů-brumů týče. Takto upravený Big Muff je údajně jednou z nejzásadnějších krabiček Davida Gilmoura.

Video