LeeHooker custom instruments

At LeeHooker company we create imaginative hand made custom instruments. We strive to carry the quality of the past into the future.

Baskytary LeeHooker

Baskytary LeeHooker jsou vyráběny jako čistě Custom shopové boutique nástroje. Podíl ruční práce je až 90%. Všechny modely jsou ryze české výroby.

V současnosti nabízíme dvě modelové řady VINTAGE LINE a PRO LINE. Zatímco modely Vintage line jsou replikami slavných modelů známých značek, Pro line modely jsou odrazem naší invence.

Velký důraz je kladen na výběr dřeva. Používá se jen řádně vyschlé a nejlepší kvality. Některý druh jako např. kanadská olše je 40 a více let starý. Na zhotovení těl používáme především: kanadskou olši, bahenní (lehký) jasan, mahagon nebo lípu. Často na top používáme očkový nebo plamenný javor a exotická dřeva. Krk je buď z jednoho kusu javoru (hard rock maple) z USA s prolepem (skunk stripe), z javoru s palisandrovým nebo ebenovým hmatníkem. Výztuha Bi-Flex. Nastavování od hlavy. Stavíme basy jak s krkem spojeným s korpusem šrouby nebo vlepeným. Hardware je značky Gotoh. Snímače jsou nejlepšího a nejvhodnějšího výběru např. Seymour Duncan, DiMarzio, Fender, EMG, Lollar atd. Lak používáme buď polyuretanový nebo nitrocelulózový.

Součástí každého nástroje jsou: Kožený popruh ergonomicky tvarovaný a vhodně polstrovaný s vytlačeným logem. Pouzdro na kytaru (Gig bag) 20mm tlustě polstrované s výrazným vyšitým logem podtrhuje jedinečné kvality nástrojů LeeHooker.

Mimo modelů ve stálé nabídce je možné vyrobit na přání zákazníka i jiné jejich modifikace.

Baskytara IV ALSB

Čtyřstrunná baskytara, bolt on. Upravený slavn ..

Baskytara IV ALSB

Baskytara IV MWSB

Čtyřstrunná baskytara, bolt on. Upravený slavn ..

Baskytara IV MWSB

Baskytara V ASH

Pětistrunná baskytara, bolt on. Upravený slavn ..

Baskytara V  ASH

Baskytara V BLTR

Pětistrunná baskytara, bolt on. Upravený slavn ..

Baskytara V BLTR