LeeHooker custom instruments

At LeeHooker company we create imaginative hand made custom instruments. We strive to carry the quality of the past into the future.
zpět na seznam

Pepper Trip+

Vintage Overdrive.

Nová edice zkreslovacích krabiček Lee Hooker vychází z podobného konceptu, jako některé krabičky slavného britského konstruktéra pedalboardů Petera Cornishe. (Mezi jeho stálé zákazníky patří celá britská kytarová elita v čele s Davidem Gilmourem, Jimmym Pagem, Ericem Claptonem, Jeffem Beckem a dalšími..) Základní myšlenkou pro designování těchto pedálů je skloubení požadavků na vintage zvuk z přelomu šedesátých a sedmdesátých let při současném zachování vysokého uživatelského komfortu.

PEPPER TRIP+ Vintage Overdrive Příjemný zvuk Peppera se dá zařadit do kategorie "měkké, kultivované zkreslení lampového zesilovače, podobné zvuku aparátu Howard Dumble Overdrive Special. Hodí se skvěle na rytmické beglajty i soul-blues-jazzová sóla. Zapojení vychází z klasického konceptu MXR Distortion+, obohaceného o přesnější korekce, buffer na vstupu (eliminuje ztráty např. při užití delšího kabelu mezi kytarou a efektem), výstup s nízkou impedancí, true-bypass přepínání a standartní napájení 9V pin-negative. Zkreslení jde plynule v celém rozsahu od čistého zvuku až téměř do fuzzové zóny. Nemění přitom zvuk kytary a je velmi dynamické. Výborně reaguje na volume kytary, při staženém volume se zvuk vyčistí, aniž by dramaticky ztrácel na tloušce a barvě. Pro mě je Pepper Trip+ super použitelný overdrive!

Video