LeeHooker custom instruments

At LeeHooker company we create imaginative hand made custom instruments. We strive to carry the quality of the past into the future.
zpět na seznam

Ginger Trip

Germanium Distortion.

Nová edice zkreslovacích krabiček Lee Hooker vychází z podobného konceptu, jako některé krabičky slavného britského konstruktéra pedalboardů Petera Cornishe. (Mezi jeho stálé zákazníky patří celá britská kytarová elita v čele s Davidem Gilmourem, Jimmym Pagem, Ericem Claptonem, Jeffem Beckem a dalšími..) Základní myšlenkou pro designování těchto pedálů je skloubení požadavků na vintage zvuk z přelomu šedesátých a sedmdesátých let při současném zachování vysokého uživatelského komfortu.

GINGER TRIP Germanium Distortion Mohutný rockový zvuk Gingera navozuje reminiscence na počátek sedmdesátých let a syrový kytarový sound kapel Led Zeppelin a Bad Company. Tento distortion napodobuje zvuk hodně zkresleného hi-wattage Plexi Marshalla. Díky germaniové diodě nezní agresivně, ale spíš tepleji. Snadno se ovládá pomocí tří korekcí: VOLUME, TONE a SUSTAIN. Při vyjetém SUSTAIN se dostáváme až k fuzzoidnímu zkreslení. Stejně jako u Peppera má Ginger na vstupu buffer, nízkoimpedanční výstup, true-bypass přepínač a napájení 9V pin-. Zapojením tato krabička vychází z klasického Big Muff, obohaceného o germaniové komponenty. Dálší odlišností je jiný obvod na TONE, díky němuž je efekt poněkud více posazený na středech. Ginger též pěkně reaguje na stahování volume na kytaře, pěkně se čistí, aniž by ztrácel charakter. Hrajete-li se single-coil snímači přes aparát s čistým modem, tohle je řešení pro vás!

Video