LeeHooker custom instruments

At LeeHooker company we create imaginative hand made custom instruments. We strive to carry the quality of the past into the future.
zpět na seznam

Color Trip

Color Trip je kytarový vintage overdrive pedál, určený pro milovníky anglického kytarového zvuku 70 tých let. LeeHooker Vám přináší věrnou repliku legendárního pedálu Overdriver/Power Boost od firmy Colorsound.

Pedál nabízí svým rozsahem gainu od transparentního clean boostu, který svou dynamikou a otevřeností celkově oživí zvuk vašeho lampového aparátu, přes dynamický a čitelný overdrive, až po velmi dobře se prosazující dravý fuzz alá Fuzz Face. I při velké míře zkreslení je pedál velmi tichý. Korekce bass a treble jsou velmi účinné, barevné a příjemné v celém spektru. Color Trip nabízí celkově velmi unikátní typ zkreslení, který u moderních pedálů budete jen těžko hledat. Pedál citlivě reaguje na změny volume potenciometru na kytaře a zachovává přirozenou dynamiku. Napájet se dá krom 9V baterie také adaptérem v rozsahu 9–18V. Při 18V dostává pedál tzv. větší headroom, tedy dynamický prostor a chová se téměř identicky jako Colorsound Power Boost.

Color Trip funguje senzačně jak se singl snímači, tak i s humbuckery. Je to přesně ten typ pedálu pro přímočaré zapojení typu kytara–pedál–aparát a jedeš! Fender nebo plexi Marshall, Color Trip si dobře rozumí s oběma.

Pro zachování toho nejlepšího zvuku nedoporučujeme před Color Trip umísťovat buffer. Ve většině případů potom pedál nehraje moc hezky. Doporučujeme tedy umístit váš Color Trip na začátek řetězce, tedy před pedály, které mají v sobě buffer stále aktivní i když jsou vypnuté (jako jsou starší ladičky Boss atp.).

Colorsound Overdriver hrál hlavní roli kytarového zvuku u kytaristů jako Marc Bolan z T. Rex, Jeff Beck nebo Jimmy Page z Led Zeppelin.

Po nějaké době testování a bádání jsme se v LeeHooker rozhodli použít pro Color Trip originální zapojení z roku 1971 s tranzistory řady Bc 109 v kovových pouzdrech. Díky šťastné náhodě jsme se dostali k omezenému počtu těchto unikátních tranzistorů, které pocházejí také ze 70 tých let. Ač firma Colorsound ve své době použila levnější variantu tranzistorů Bc 184 / Bc 169 v plastickém pouzdře (zde pravděpodobně hrála roli cena), po pečlivém otestování se ukázalo použití Bc 109 jako mnohem vhodnější. Pedál s těmito tranzistory produkuje mnohem živější, harmoničtější a dynamičtější zvuk. Také jsme upravili hodnotu potenciometru Drive, čímž se zlepšila možnost řízení přechodu od čistého boostu po plné fuzz zkreslení. Dalším praktickým rozšířením oproti originálu je potenciometr Volume pro řízení celkové hlasitosti pedálu.

Pedály LeeHooker jsou ručně vyráběny jako Custom shop boutique efekty. Všechny modely jsou ryze české výroby.

Specifikace

Ovládání
Treble, Bass, Drive, Volume
Napájení
9V baterie nebo 9–18V DC adaptér (odběr proudu 1.1mA bez LED diody, s LED diodou 2.7mA)
  • True Bypass
  • LED indikátor
Povrchová úprava
žlutý lak

Video

Zvukové ukázky