LeeHooker custom instruments

At LeeHooker company we create imaginative hand made custom instruments. We strive to carry the quality of the past into the future.
zpět na seznam

Chorus Trip v2

Analogový vintage chorus. Rozšířená verze.

Na rozdíl od dnešních digitálních pedálů je chorus od LeeHooker „stará analogová škola“. Teplý a bohatý tón je tvořen „new old stock“ čipem (NOS) MN3007. Tento čip, jenž pochází z roku kolem 1980, tvořil základ těch nejlepších analogových krabiček včetně delayů této doby. Výraznou předností tohoto efektu je fakt, že oproti ostatním vintage chorusům nešumí. Z hlediska šumu je tak srovnatelný s dnešními digitálními efekty. Pedál je true bypass s napájením 9–12V DC adaptérem.

Verze v2 je identická s původním modelem, ale přináší několik užitečných vylepšení. Byla přidána možnost nohou přepínat mezi normální a dvojnásobnou rychlostí tempa modulace. Jedním sešlápnutím je tak například možné dostat se z příjemně pomalého organického chorus efektu „The Police“ do intenzivní rychlé modulace „leslie/uni-vibe“. Rychlost je navíc viditelně indikována LED diodou. Nyní má uživatel možnost přidaným potenciometrem LEVEL libovolně mixovat modulovaný signál se signálem čistým. Na boční straně najdeme páčkový přepínač se dvěma úrovněmi intenzity efektu.

Pedály LeeHooker jsou ručně vyráběny jako Custom shop boutique efekty. Všechny modely jsou ryze české výroby.

Specifikace

Ovládání
Level, Depth, Rate, Intensity, Speed
Napájení
9–12V DC adaptér (nelze napájet interně baterií), Odběr proudu 7mA
  • S/N více jak 90 dB
Vstupní impedance
> 470Kohm
Výstupní impedance
< 10kOhm
  • True bypass
  • Led indikátory pro ON/OFF a SPEED
  • Povrchová úprava: modrá metalíza

Video

Zvukové ukázky