LeeHooker custom instruments

At LeeHooker company we create imaginative hand made custom instruments. We strive to carry the quality of the past into the future.
zpět na seznam

808 Trip

Vintage Overdrive.

V roce 1979 uvedla na trh firma Maxon kytarový efekt OD808. Je podobný slavnému modelu Ibanez TS808 a vyniká přirozeným mírným overdrive tónem s akcentem na středové frekvence. Původní zapojení ze 70tých let používalo integrované obvody MC1458P 2×. Při konstrukci naší verze jsme se drželi původního schematu a také s použitím těchto původních integrovaných obvodů. Samozřejmostí je True-Bypass.

„LeeHooker 808 Trip je variací jednoho z nejslavnějších kytarových efektů vůbec, overdrivu Tube Screamer TS-808 japonské firmy Ibanez. Ten proslavil zejména legendární texaský kytarista Stevie Ray Vaughan a dodnes patří mezi nejoblíbenější overdrivy napříč kontinenty.

LeeHooker 808 Trip využívá nejstarší schema Maxon OD808 s obvody MC1458P z konce sedmdesátých let, plus disponuje zapojením true-bypass. Zvuk je velmi přirozený, muzikální a zachovává alikvoty nástroje. Mírně zvýrazňuje středy, lehce komprimuje a celkově je velmi příjemný. Srovnání s mým Ibanezem TS-808 z roku 1980 vychází překvapivě dobře. Zvuk je v podstatě identický, jen korekce výšek TONE zvýrazňuje o něco vyšší frekvence než u Ibaneze, takže je možné nastavit o trochu brilantnější sound. To lze ale považovat spíš za výhodu.. Pro milovníky singlecoile snímačů a aparátů Fender je to krabička krabiček.

Můj typ nastavení pro skvělý sound je: vyjetý/saturovaný celolampový Fender aparát a 808 Trip s korekcemi: DRIVE 9–10h, TONE 1–3h a BALANCE 3h.“

Mirek Linhart

Pedály LeeHooker jsou ručně vyráběny jako Custom shop boutique efekty. Všechny modely jsou ryze české výroby.

Specifikace

Ovládání
Drive, Balance, Tone
Impedance vstupu
500 kOhm
Napájení
9V DC (baterie nebo adapter), odběr 5 mA
Povrchová úprava
transparentní metalíza

Video