LeeHooker custom instruments

At LeeHooker company we create imaginative hand made custom instruments. We strive to carry the quality of the past into the future.
zpět na seznam

'66 Trip

Germanium fuzz postavený na klasickém zapojení z roku 1966, které bylo známé pod názvem Distortion-Booster. Později se ujal název Fuzz.

V zapojení jsou použity germaniové tranzistory, které se v těchto letech běžně vyráběly. '66 Trip je modifikován pro použití s dnešními snímači a s možností regulace Bias a Volume.

Funkce Bias má dvě možnosti použití: V levé krajní poloze je zvuk více komprimovaný a otáčením do pravé polohy je více otevřený. Bias má také vliv na zvuk při snížení napětí baterie a umožní Vám korigovat výsledný zvuk v rozumných mezích jako při použití baterie s plným napětím. Zvuk je možno také podstatně ovlivnit pomocí Volume na kytaře. Stejně jako klasický fuzz, i '66 Trip musí být vždy zapojený v pedalboardu na prvním místě.

Baterie – U fuzz pedálů se všeobecně nedoporučuje použití alkalinové baterie, ale klasické. Zvuk se také lehce může lišit při napájení adaptérem / baterie (s baterií je podle kytaristů zvuk pocitově lepší). Při našich testech jsme zaznamenali jen minimální rozdíl ve zvuku. Naše doporučení: Do studia použijte baterie a na koncerty napáječ.

Pedály LeeHooker jsou ručně vyráběny jako Custom shop boutique efekty. Všechny modely jsou ryze české výroby.

Specifikace

Ovládání
Bias, Volume
Napájení
9V baterie nebo DC adaptér (není potřeba samostatně oddělený adaptér jen pro tento pedál)
  • True Bypass
  • LED indikátor
Povrchová úprava
zelený kladívkový lak

Video