LeeHooker custom instruments

At LeeHooker company we create imaginative hand made custom instruments. We strive to carry the quality of the past into the future.
zpět na seznam

Pepper Trip

Nová edice zkreslovacích krabiček Lee Hooker vychází z podobného konceptu, jako některé krabičky slavného britského konstruktéra pedalboardů Petera Cornishe. (Mezi jeho stálé zákazníky patří celá britská kytarová elita v čele s Davidem Gilmourem, Jimmym Pagem, Ericem Claptonem, Jeffem Beckem a dalšími..) Základní myšlenkou pro designování těchto pedálů je skloubení požadavků na vintage zvuk z přelomu šedesátých a sedmdesátých let při současném zachování vysokého uživatelského komfortu.

Specifikace

PEPPER TRIP+ Vintage Overdrive Příjemný zvuk Peppera se dá zařadit do kategorie "měkké, kultivované zkreslení lampového zesilovače, podobné zvuku aparátu Howard Dumble Overdrive Special. Hodí se skvěle na rytmické beglajty i soul-blues-jazzová sóla. Zapojení vychází z klasického konceptu MXR Distortion+, obohaceného o přesnější korekce, buffer na vstupu (eliminuje ztráty např. při užití delšího kabelu mezi kytarou a efektem), výstup s nízkou impedancí, true-bypass přepínání a standartní napájení 9V pin-negative. Zkreslení jde plynule v celém rozsahu od čistého zvuku až téměř do fuzzové zóny. Nemění přitom zvuk kytary a je velmi dynamické. Výborně reaguje na volume kytary, při staženém volume se zvuk vyčistí, aniž by dramaticky ztrácel na tloušce a barvě. Pro mě je Pepper Trip+ super použitelný overdrive!